HUAWEI PaperMatte Ekran Teknolojisi ile Göz Sağlığınızı Koruyun

HUAWEI, inovatif ekran teknolojisi PaperMatte ile göz sağlığını ön planda tutarak kullanıcı deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor. Bu teknoloji, göz yorgunluğunu minimize eden ve uzun süreli ekran kullanımını daha konforlu hale getiren özellikleriyle dikkat çekiyor.

PaperMatte ekranlar, nano-seviye anti-parlama kazıma teknolojisi kullanarak çevresel ışık girişimini %97 oranında azaltır. Bu özellik, ekran parlamasını en aza indirerek hem iç hem de dış mekanlarda net bir görüntü sağlar. Kullanıcılar, ışığın yoğun olduğu ortamlarda bile ekranı rahatça görebilir ve göz yorgunluğu yaşamaz.

HUAWEI PaperMatte ekranlar, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık ve Flicker-Free (Titreşimsizlik) sertifikalarına sahip. Bu sertifikalar, ekranın göz yorgunluğunu azaltan düşük mavi ışık yaydığını ve titreşimsiz bir görüntü sağladığını belgelemektedir. Bu sayede kullanıcılar, uzun süre ekran başında kalsalar bile göz sağlıklarını koruyabilirler.

Bugün, tabletler günlük yaşamımız ve işimiz için vazgeçilmez bir araç haline geldi. Ancak, her gün ekran başında geçirdiğimiz sürenin artması göz konforunu kullanıcılar için önemli bir öncelik haline getirdi ve mavi ışık ile titreşimin neden olduğu görme problemleri artık acil bir halk sağlığı sorunu haline geldi. HUAWEI, bu sorunu ele almaya kararlı olduğunu PaperMatte teknolojisi ile ortaya koyuyor. Huawei, 2023 yılında kullanıcılarına benzersiz bir görsel deneyim sunmak için anti-glare nano-seviye kazıma tekniği, optimizasyon teknikleri ve renk eşleme algoritmalarını birleştiren PaperMatte ekran teknolojisini ilk kez tanıttı. PaperMatte ekran, HUAWEI’in güvenilirlik, el yazısı ve çizim deneyimi, ekran, çözünürlük ve anti-glare performansı arasında bir denge kurma çabalarının sonucudur.

Çok katmanlı nano ölçekli bir işlemle şekillendirilmiş ve ekran optimizasyon teknolojilerini içeren PaperMatte Ekran, parlaklığı azaltır ve uzun süreli ekran kullanımı sonrasında bile gözler için rahat bir deneyim sağlamak için yumuşak ışık yayar. Ayrıca, ekran yansıtıcılığı %2’ye kadar düşürülmüş ve ışık girişiminin %99’u ortadan kaldırılmış olduğu için, tablet daha net görüntüler üretir ve ekran geçirgenliği %95’e çıkarak kullanıcıların yüksek çözünürlükte ve canlı renklerde ekran keyfi yaşamasını sağlar.

HUAWEI, tabletlerle ilgili yaygın görsel yorgunluk sorunlarını ele almak için, uzun vadeli hedefi genel halk için ekran konforunu artırmak olan birçok görsel sağlık laboratuvarı kurdu. Bu laboratuvarlar, en son görsel sağlık haberlerine ve bilgilerine erişim sağlayan, ileri düzey ekipmanlarla donatılmıştır. HUAWEI, birçok tıp fakültesi ile uzun vadeli ortaklıklar kurarak, araştırmacıların fotoropterler, kornea topografisi, fotorometreler, VR cihazları, titreşim frekansı test cihazları, lensometreler, göz takip cihazları ve elektroensefalograf makineleri gibi gelişmiş ekipmanlara erişimini sağlamıştır. Ayrıca, görsel yorgunluk testi spesifikasyonlarını oluşturmuş ve ikili rekabet, stereopsis, kontrast hassasiyeti ve gözyaşı filmi kırılma süresi gibi hem objektif hem de subjektif faktörleri dikkate alan görsel yorgunluk test modelleri geliştirmiştir. PaperMatte ekran, bu araştırmacıların çalışmaları olmadan geliştirilemezdi.

Çin Ulusal Standardizasyon Enstitüsü İnsan Faktörleri ve Akıllı Etkileşim Araştırma Merkezi tarafından sağlanan görsel yorgunluk test verilerine göre, PaperMatte Ekranlı tabletler, beyin yorgunluğu endeksinde sıradan anti-parlama tabletlerden %14 daha iyi ve göz yorgunluğu göstergeleri açısından ağırlıklı olarak %34 daha iyi puanlar aldı. Bu durum, çevrimiçi ders takibinden not almaya, e-kitap okumaktan film izlemeye veya oyun oynamaya kadar her türlü senaryoda geçerlidir.

HUAWEI mühendisleri, nano ölçekli magnetron optik kaplamalara çok katmanlı bir kaplama uygulayan yeni bir süreç benimsedi. Bu sayede, gelen ışık dalgaları birbirleriyle etkileşime giriyor ve birbirlerini iptal ediyor. Bu sayede, gelen ışık yansıması büyük ölçüde azaltılıyor ve ışık iletimi artırılıyor, bu da daha net bir görüntü sağlıyor. PaperMatte Ekran, nano ölçekli anti-parlama kazıma teknolojisi ve nano ölçekli magnetron optik kaplama sürecini içeren 27 katmanlı PaperMatte Teknolojisine sahip. Bu, ekran yansıtıcılığını %60 azaltırken ve ekran geçirgenliğini de %95 artırıyor, böylece daha net ve gerçekçi renkler sunuyor.

PaperMatte ekran, çok katmanlı nano ölçekli işleme ve ekran optimizasyon teknolojileri ile üretilmiştir. Bu ekran, parlaklığı azaltır ve gözler için daha yumuşak bir ışık yayar. %99 ışık girişimini engellerken, ekran yansıtıcılığı %2’ye düşer ve ekran geçirgenliği %95’e çıkar. Bu sayede kullanıcılar yüksek çözünürlükte ve canlı renklerin keyfini çıkarabilirler.

Nano-seviye kazıma teknolojisi, kağıt dokusunu simüle eder ve HUAWEI M-Pencil ile kağıt üzerinde yazma hissi verir. Bu teknoloji, geleneksel tabletlere kıyasla yazma deneyimini %47 oranında iyileştirir. Ayrıca, ultra-hidrofobik yağ direnci filmi ile ekran pürüzsüz ve parmak izi lekelerine dayanıklıdır, bu da dokunmatik kontrolleri daha keyifli hale getirir.

PaperMatte ekran, göz koruması, kağıt benzeri yazma ve dokunma işlemlerine yönelik derinlemesine araştırmalar ve kullanıcı alışkanlıklarının simülasyonları sonucu geliştirildi. Kullanıcıların ekranlar ve tabletlerle etkileşimlerine dair anketler sonucu, HUAWEI mühendisleri, dokunma ve görüntüleme etkisi, netlik ve anti-parlama arasında bir denge kurmak için verileri nicelleştirerek PaperMatte ekran konseptini oluşturdu.

HUAWEI’in PaperMatte ekran teknolojisi, göz sağlığını korumaya yönelik geliştirilmiş özellikleri ve üstün kullanıcı deneyimi ile dikkat çekiyor. Eğitimden profesyonel kullanıma kadar geniş bir yelpazede fayda sağlayan bu teknoloji, uzun süreli ekran kullanımlarında konfor ve performansı bir araya getiriyor.

PaperMatte ekranlar, eğitimden profesyonel kullanıma kadar geniş bir yelpazede kullanım olanağı sunar. Öğrenciler, uzun süreli okuma ve not alma işlemlerinde göz yorgunluğu yaşamadan çalışabilirler. Profesyoneller ise toplantılarda veya sunumlarda bu teknolojiden faydalanarak daha verimli olabilirler. Ayrıca, e-kitap modu ile okuma deneyimi gerçek bir kitap okuyormuş hissi verir.

HUAWEI’in yeni nesil PaperMatte 2.0 ekran teknolojili tableti MatePad 11.5S, tüm bu göz sağlığı özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Uzun süreli ekran kullanımı sebebiyle göz sağlığını korumak isteyen kullanıcılar, https://consumer.huawei.com/tr/tablets/matepad-11-5-s/ adresinden MatePad 11.5S hakkında detaylı bilgi alabilir ve ön satış kampanyalarından yararlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir