Fener’de kılıçlar çekildi

Fenerbahçe, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 30 Mayıs 2024 tarihinde yeterli çoğunluk sağlanamadığından, ikinci toplantı tarihi olan 8-9 Haziran 2024 tarihine ertelendi. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, yeter sayısı aranmadan Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde saat 10.00’da başlayacak.

Başkanlık yarışı yaklaşırken ortam iyice kızıştı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde yer alan iş insanı Acun Ilıcalı, Candaş Tolga Işık’ın programında sarı lacivertli kulübün gündemine dair önemli açıklamalar yaptı.

Acun Ilıcalı, 9 Haziran’nda yapılacak seçimli olağan genel kurulu kazanmaları halinde Fenerbahçe’deki futbol şubesinin yapılanması hakkında “Başkan Ali Koç en başta olacak şekilde, ben, Mario Branco, Ahmet Ketenci ve Jose Mourinho futbol bölümünü sırtlayacağız gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

“600 MİLYON EURO BATIRDI GİTTİ”

Aziz Yıldırım’ın kulüpten ayrılırken 600 milyon euro borç ile kulübü batırdığını söyleyen Acun Ilıcalı, “Kızgınım” dedi.

Yıldırım’ı tavırlarını da eleştiren Ilıcalı, “Devamlı da posta koyuyor. O dönemler geçti artık. İnsanlar böyle birini görmek istemiyor. Ona Adnancı buna Fethullahçı deyip gider yapıyor” dedi.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ

Aziz Yıldırım, Ali Koç’un yönetim kurulu listesinde yer alan Acun Ilıcalı’yı hedef almıştı. Gazeteci Enver Aysever’in Youtube kanalına konuk olan Aziz Yıldırım, pazar günü yapılacak seçim öncesinde çarpıcı açıklamalara imza attı.

“MOURINHO’NUN TRANSFERİNİ BİTİREN MARIO BRANCO’DUR”

Jose Mourinho’nun transferine de değinen Ilıcalı, Mourinho’nun Fenerbahçe’nin başına getirilmesiyle ilgili fikrin Sportif Direktör Mario Branco’dan çıktığını belirterek “Başkanımızla iki ay önce paylaşmış. İlk temas ve görüşme başkanımız tarafından Mario Branco ile yapılıyor. İlk görüşen Mario Branco. Süreçte Beşiktaş’ın da, başkalarının da devreye girmesi var. Bu işler şöyle olur genelde; herkes konuşur eder, teklif yapar ama sonuçta biri gelir işi bitirir. Bugün Mourinho işini bitiren Mario Branco’dur, görev veren de Ali Koç’tur. Ali Koç, Mario Branco’ya ‘bu işi bitir’ demiştir, Mourinho olayı da bitmiştir. Çok net ve temiz bir olay oldu” diye konuştu.

“MOURINHO’NUN HEDEFİ AVRUPA’DA BAŞARI”

Mourinho’nun Galatasaray ile oynadıkları derbiyi izlediğini belirten Acun Ilıcalı, “Deplasmanda 10 kişi kalma olayı onu çok etkilemiş. O maçı bayağı konuştuk. ‘Bu futbolcuların çıkabileceği kapasite beni çok etkiledi’ dedi. Ama tabii ki oyuncu istiyor. Niye? Çünkü Mourinho’nun hedefi Avrupa’da başarılı olmak” dedi.

Acun Ilıcalı, “O isimler arasında Benzema var mı?” sorusunu ise “Benzema yok” diyerek yanıt verdi.

“AZİZ YILDIRIM’IN MOURINHO OLAYI KOMPLE YALAN”

Ilıcalı, Aziz Yıldırım’ın Jose Mourinho ile ilgili söylediklerinin doğru olmadığını ileri sürerek “Aziz Yıldırım’ın Jose Mourinho olayı komple yalan. Mourinho İLE Üç gün görüşemediler, irtibat kuramadılar. Mourinho, bizimle görüştükten sonra telefonunu değiştirdi. Ulaşamadılar ona. Anlaşma falan yok. Randevu almışlar, görüşmüşler Londra’da” dedi. Acun Ilıcalı’nın açıklamalarının devamı şöyle:

ÜMİT ÖZAT’TAN ALİ KOÇ’A: SAVUN SAVUN BİR YERE KADAR

Fenerbahçe’nin eski kaptanı Ümit Özat, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a sert çıktı. Ali Koç için “Savun savun bir yere kadar” diyen Özat şu ifadeleri kullandı:

“Kusura bakma bir yerden sonra kendi vicdanımıza hesap veremiyoruz. Hata yapıyorsun kardeşim. Üslubun bozuk. 60 yaşında adamsın. Ne demek ya bu ‘at yalanı’. Yakışıyor mu sana. Galatasaraylılara bile denmez. Şu gurur tablosunda bile birilerinden intikam alma derdindesin”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir